Gelen her bir misafirinizde aidiyet duygusu yaratmak istiyorsanız yerine getirmeniz gereken ve bunu yaratmak için dikkat etmeniz gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Müşteri deneyimi, misafirperverlik, samimiyet ve yardım severlik otelinizde en ön planda tutmanız ve uygulamanız gereken konulardır. Bunları düzgün bir biçimde uygulayabilirseniz ve gelen tüm müşterilerinizi her ne kadar imkansız olsa da memnun edebilirseniz kendinize sizi yeniden ziyaret edecek bir müşteri profili yaratabilirsiniz.

Her yıl değişen trendler ve misafirlerinizin otellerden beklentileri değişiyor. İlk paragrafta yazılan konuları her sene yenileyebilmek ve uygulayabilmek oldukça zor fakat bunları uygulamak için her yıl ekiplerin plan yapıp çalışması gerekiyor. Yukarıda sayılanları uygulayabilmek için çeşitli imkanlar sunmak gerekebiliyor. Bunlar; ortalama bütçelere uygun fakat bu bütçelere göre lüks otel odaları, temizlik, logolu otel ürünleri, evcil hayvan dostluğu ve karşılanma gibi imkanlardır.

Lüks Otel Odaları

 Başlık olarak lüks otel odaları yazıyor fakat bu noktada tüm odayı en lüks otel ürünleri veya malzemeleri ile dizayn etmenize gerek yok. Bu sizin otel standartlarınızla ilgilidir. Eğer konsept olarak lüks bir oteliniz varsa tabii ki bu odaları en lüks otel ürünleri ile dizayn etmeniz ve en iyisini misafirlerinize sunmanız gerekmektedir.

Fakar eğer orta ölçekli bir otel iseniz otel ürünü ve malzeme kalitenizi bir seviye daha arttırarak misafirlerinize daha lüks bir deneyim yaşatabilirsiniz.

Temizlik

Her otelin ilk olarak yapması ve dikkat etmesi gereken en önemli husus temizliktir. İster en düşük bütçeli bir otel olsun, isterse de en lüks bir otel olsun otel odası temiz değilse hiçbir misafir memnun olmayacaktır. Tabii ki sadece oda temizliği değil otelin genel temizliği de oldukça önemlidir. Otellerde odalar dışında ortak alanlar da yer almaktadır. Lobi, restoran ve ortak tuvaletlerin temiz olması odalar kadar önemlidir.

Bu temizlikleri en iyi şekilde yapabilmek için kat temizlik arabaları, otel tipi sessiz elektrikli süpürgeler gibi otel ürünlerini de temin etmek gerekmektedir.

Logolu Otel Ürünleri

Otelinizde konaklayan misafirlerinizde marka bilinirliği oluşturmak için yapmanız gerekenlerden biri de logolu ürünler kullanmaktır. Logolu otel ürünleri ile misafirleriniz sürekli otel adınıza ve markanıza maruz kalacakları için zihinlerinde yer edecektir. Tabii ki logolu otel ürünleri tek başına misafir deneyimini bir adım öteye taşımak ve marka bilinci oluşturmak için tek başına yeterli değildir fakat önemli adımlardan biridir.

Evcil Hayvan Dostu Oteller

Günümüzde evcil hayvanlar ve özellikle sokak hayvanları çok daha önemli ve hassas bir noktaya gelmiştir. Kimi misafirler artık evcil hayvan kabul eden otelleri tercih etmektedirler. Bunun nedeni ise bu misafirler evcil hayvan dostlarını seyahat ederken yanında bulundurmak istemeleridir. Bu noktada otelinize evcil hayvan kabul edecekseniz otel ürünlerinizi buna göre tercih etmelisiniz.

Misafir Karşılama 

Karşılama misafirlerinizde ilk intiba oluşturmak için çok büyük bir fırsattır. Güler yüzlü bir karşılama, check in esnasında misafirlerinize ücretsiz ikramlar ve otel hakkında bilgilendirmeler misafirlerinizin gözünde sizi bir adım ileriye taşıyacaktır ve bu bir adım ileri taşımayı siz daha misafirleriniz ilk otelinize adım attığında başarmış olacaksınız.

Otele girişte karşıladığınız misafirlerinizi ayrıca odaların da karşılaması gerekmektedir. Bu karşılamayı hazırladığınız odalar yapmak zorundadır. Temiz bir oda, kaliteli otel ürünleri ve malzemeleri, ücretsiz ikramlar, oda içindeki karşılama tepsisi misafirlerinize sade ce etkili imkan sunmak için oldukça önemlidir.

Otel ürünlerini incelemek için tıklayın.