Otelinizi büyütmek, daha çok misafir ağırlamak ve misafirlerinizi mutlu etmek için piyasada sizinle rekabet halinde olan diğer otellerin yani rakiplerinizin önüne geçmek zorundasınız. Rakiplerinizin önüne geçebilmek ve rekabet edebilmek için otelinizde geliştirebileceğiniz çeşitli alanlar bulunmaktadır. Bu alanlardan birisi ve en önemlisi de otel odalarınızdır.

Burada önemli olan temelde bir otel odası nasıl olmalıdır sorusunun cevabını bilmektedir. Otel odası evlerinden uzakta olan ve seyahat halinde veya tatilde olan misafirlerinize ev ortamı ve konfor sağlamaktır. Bu açıdan değerlendirildiğinde eğer misafirleriniz odalardan memnun kalmıyorsa odalarınızı bu yönde geliştirmek zorundasınız. Yani odalarınızı daha konforlu, estetik, rahat hareket alanı bulunan yerlere çevirmelisiniz.

Odanızın içindeki en önemli yer ise banyodur. Banyonuzu daha lüks ve sürekli temiz tutulan bir yer haline getirin. Banyo tasarımınızı gözden geçirin ve misafirlerinize beklediğinden daha farklı ve iyi ürünlerle hizmet verin. Temiz ve göz alıcı bir banyo her zaman beklenenin üzerinde etki yaratacaktır.

Her zaman kullanacağınız sizin için uygun fakat misafirleriniz için daha lüks olabilecek otel malzemelerini değerlendirin. Misafirlerinize rahat odalar, temiz yatak ve çarşaflar, lüks banyo malzemeleri sunun. En önemlisi ise odalarınızı her zaman temiz tutun. Bu değişiklikler sonrasında ise misafirlerinizde geribildirim alarak neyi doğru veya neyi yanlış yaptığınızı değerlendirin. Aldığınız geribildirimler ile otelinizi geliştirerek rakiplerinizi geride bırakabilirsiniz.

Otel malzemeleri hakkında bilgi almak için tıklayın.