Otel odalarında bulunması gereken en önemli eşyalardan biri de otel kasalarıdır. Otel kasaları misafirlerinizin kendilerini güvende hissetmeleri ve dışarı çıkarmamaları gereken eşyaları için kullanmaları gereken bir unsurdur. Evlerinden uzakta yanlarında değerli bir eşya veya önemli bir belgeyi saklayıp güvenilir bir yerde tuttukları düşüncesi yaratmak için sağlam ve güvenilir bir otel kasasının otel odasında bulunması şarttır.

Otelinize yeni alacağınız veya hali hazırda değiştirmeyi planladığınız otel kasası seçerken dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. En önemli ve ilk dikkat edilmesi gereken otel kasasının odada bulunacağı konumdur. Genellikle otel odalarında kasalar gardıroplarda konumlandırılır ve bu konum standart iyi olarak değerlendirilebilir. Bunun yanı sıra diğer dikkat edilmesi gereken unsur ise gardıroba sığmasıdır. Yani otel kasasının gardırobun boyutuna göre seçilmesi gerekmektedir. Farklı bir yöntem ise gardırop da otel kasasının boyutuna göre şekillendirilebilir. Gardırobun yanı sıra bazı otel kasaları duvara veya zemine de monte edilebilir. Bu montajlar sırasında güvenlik göz önünde bulundurulmalıdır. Güvenliğin yanı sıra da bu montajların maliyeti de değerlendirilmelidir.

Otel kasasının yeri belli olduktan sonra, kasanın boyutu seçilmelidir. Genel olarak otel kasalarındaki kullanılan boyut ölçütü bir laptopun sığabilmesidir. Laptopların sığabileceği bir otel kasası genel olarak müşterilerinizi değerli eşyalarını veya evraklarını koyabilmeleri için işlerini görecektir.

Otel odasında kullanmak üzere alabileceğiniz otel kasalarını aynı zamanda resepsiyonda veya otelinizin başka konumunda gündelik işlerinizi halletmek için de kullanabilirsiniz. Otel kasasının bir otel odasında kesinlikle bulunması gerektiği hem misafirler hem de otelcilik sektöründe bulunan herkes dile getirmektedir.

Otel kasalarımızı incelemek için ve fiyat bilgisi için tıklayın.